Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

NAUJIENOS

Nacionalinio kultūros forumo 2023 dalyviai: neįmanoma atskirti kultūros ir ekologijos

Menininkai ypač jautriai reaguoja į besikeičiančią aplinką ir sugeba tuos pokyčius ištransliuoti visuomenei. Tai padeda suvokti pasaulį, jį pažinti ir keisti. Svarbu atrasti kūrybinius sprendimus, kurie padėtų tvarią visuomenę kurti, pergalvoti jos vystymosi kelius darnoje su gamta. Apie tai kalbėta lapkričio 28-ąją Vilniuje vykusiame 8-ajame Nacionaliniame kultūros forume, kuris šiais metais skirtas kultūros ir ekologijos temai.

SKAITYTI DAUGIAU

Evelina Kvartūnaitė: „Jei siekiame tvaraus gyvenimo, turime pripažinti kultūros ir ekologijos ryšį“

„Tvarumas nėra tik mados reikalavimas, bet ir būtinas atsakas į globalias problemas. Kiekviena kultūra turi unikalų požiūrį ir tradicijas, kurios gali būti integruotos į tvarumo principus. Įvairios kultūros galėtų pasimokyti viena iš kitos ir kartu prisidėti prie tvaraus pasaulio kūrimo“ – neabejoja antreprenerė, edukatorė, kūrybininkė, Forumo pranešėja Evelina Kvartūnaitė.

SKAITYTI DAUGIAU

Gediminas Urbonas: „Menas ne tik mobilizuoja, jis gali pasiūlyti sprendimus“

Svarbiausias Forumo pranešėjas, tarpdisciplininio meno kūrėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, ypač daug ekologijos tema savo kūryboje kalbantis Masačusetso technologijų instituto profesorius Gediminas Urbonas teigia, kad menininkai ir kūrybos industrijų sferos žmonės gali pasiūlyti įdomiausių ekologijos krizės sprendimo būdų. Tereikia jais patikėti.

SKAITYTI DAUGIAU