LRT.lt: Nacionalinis kultūros forumas mėgins sujungti, kas sunkiai sujungiama, – kultūrą ir verslumą
Nacionalinis kultūros forumas, šiais metais vykstantis devintąjį kartą, kraustosi į Kauną. Vytauto Didžiojo universitete šalies kultūros lauko dalyviai imsis nagrinėti dvi itin svarbias – kultūros regionuose ir verslumo – tema, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.
Nacionalinio kultūros forumo pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio dalysis įkvėpimu, įžvalgomis ir praktiniais patarimais, kaip kultūros ir kūrybinių industrijų sektorius galėtų augti ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose, kaip jis galėtų prisidėti prie šalies ekonomikos ir garsinti Lietuvą pasaulyje. 9-asis nacionalinis kultūros forumas vyks birželio 6 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje.
„Forumo tikslas – sukurti erdvę kultūros ir kūrybinių industrijų atstovams, sprendimų priėmėjams ir plačiajai visuomenei susitikti į diskusiją apie kultūrinį verslumą ir jo skatinimą Lietuvos regionuose. Su kokiais iššūkiais susiduria kūrybinio sektoriaus atstovai, siekdami monetizuoti savo veiklą? Kokių sąlygų ir partnerių jiems trūksta? Kaip galima skatinti kultūrinį verslumą? Nacionaliniame kultūros forume aptarsime, kaip kultūros ir kūrybinių industrijų sektorius galėtų augti ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose, kaip jis galėtų prisidėti prie šalies ekonomikos ir Lietuvos vardo garsinimo pasaulyje. Tai puiki proga paklausyti įkvepiančių pranešimų, diskusijoje užduoti rūpimus klausimus apie kultūrinį verslumą, pabendrauti su pranešėjais, kūrėjais, kultūros politikos formuotojais, svarbiomis Lietuvos kultūros lauko asmenybėmis“, – sako Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos valdybos pirmininkas Laurynas Žakevičius.
Pagrindinis forumo pranešėjas – „Americans for the Arts“ advokacijos ir partnerysčių vadovas, tyrėjas, kultūros ir kūrybos ekonominės vertės ekspertas iš Jungtinių Amerikos Valstijų – Jay H. Dickas. Lektorių dalyvavimą forume finansuoja Baltijos–Amerikos laisvės fondas (BAFF).
Savo patirtimi forume dalysis ir apie danų sukurtų mokyklų – „hojskolių“ įtaką kūrybiniam verslumui bei regionams kalbės Švenčionėlių Miško uosto architektai-vystytojai Aurimas Ražanauskas ir Ieva Ginkevičiūtė.
Tarp forumo pranešėjų ir du itin gerai žinomi vardai – Lietuvos ir Didžiosios Britanijos teatro ir operos režisierė, prodiuserė Dalia Ibelhauptaitė ir mokslo ir technologijų populiarintojas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, dirbtinio intelekto entuziastas Lukas Keraitis.
Diskusijoje apie kultūrinį verslumą regionuose dalyvaus Lietuvos kultūros tarybos vadovė Asta Pakarklytė, „The Critical“ tyrimų ir strategijos komandos vedlys Eugenijus Kaminskis, žurnalistas, TV prodiuseris, keliautojas Vytaras Radzevičius, teatro ir operos režisierė, prodiuserė D. Ibelhauptaitė, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos valdybos pirmininkas Laurynas Žakevičius ir kiti.
Forumo dalyviai ir svečiai turės galimybę pasidairyti „Kūrėjų expo“ erdvėje, kur bus pristatomos verslios kūrybinės iniciatyvos, paklausyti dainų autoriaus ir atlikėjo iš Dzūkijos Roko Kašėtos, – atlikėjo pasirodymą forumo svečiams dovanoja LATGA. Forumo moderatorius – žurnalistas, rašytojas Rytis Zemkauskas, organizatorius – Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija. Forumą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneriai – Vytauto Didžiojo universitetas, „Baltic-American Freedom Foundation“, AGATA, Vilniaus miesto šokio teatras | mokykla „Low Air“, Lietuvos dizaino asociacija, „Goethe-Institut Estonia“, „Menų komunikacija“.
Nuotraukos: R. Šeškaičio ir M. Repečkos (Lunatikai) / Pranešimo autorių nuotr.
Visą LRT.lt straipsnį rasite čia >>>