Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Miesto tankumo sampratos, jų urbanistinė raiška ir socialiniai poveikiai

Nuotolinių paskaitų ciklo „Subalansuotas miestų tankinimas“ IV dalis

Anot D. Čiupailaitės-Višnevskos, miesto tankumas, dar 1938 m. miesto sociologijos klasiko Louiso Wirtho, įvardintas kaip vienas miestą apibrėžiančių bruožų, miesto planavimo istorijoje patyrė ne vieną virsmą. XIX a. pab. – XXa. I. p. miestų planavimo teorijos siūlė sykiu mažinti miestų tankumą planuojant priemiesčius ir didinti įgyvendinant funkcionalistinio miesto vizijas. Abiem būdais siekta keisti istorinį miestų audinį ir su juo siejamą miesto tankumą, kaip pagrindinį miestų problemų šaltinį. Šiandien miestų tankinimas, sumani plėtra, kompaktiškas miestas tampa populiaria miesto planavimo vizija. Šiame kontekste svarbu kelti klausimus, kaip suprantamas ir įgyvendinamas tankumas, ar tai priemonė ar tikslas savaime, kokie jo socialiniai poveikiai ir kas juos lemia? Paskaitos tikslas – atsakant į šiuos klausimus, atskleisti ryšius tarp tankumo matavimų, urbanistinės raiškos ir jos medijuojamų socialinių poveikių.

Paskaitą „Miesto tankumo sampratos, jų urbanistinė raiška ir socialiniai poveikiai“ skaitys sociologė, miesto tyrėja, soc. m. dr. Dalia Čiupailaitė-Višnevska.

Paskaitoje laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

  • DATA: visi besidomintys kviečiami paskaitas žiūrėti nuotoliniu būdu 2024 m. balandžio 11 d., ketvirtadienį, 11.00 val. 
  • TRUKMĖ: 2 ak. val.
  • VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).
    Vėliau paskaitą bus galima peržiūrėti youtube kanale.

Renginys nemokamas. Būtina registracija: https://forms.gle/oW1hCwb8FmA1xfCb9

Data

2024-04-11
Expired!

Time

11:00 - 13:00

Vieta

ZOOM konferencijų platformoje
ZOOM konferencijų platformoje
Architektūros kokybės vystymo asociacija

Organizatorius

Architektūros kokybės vystymo asociacija
Website
https://arch-akva.lt/