Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Kam reikalingas miestų tankinimas: Vilniaus atvejis

NUOTOLINIŲ PASKAITŲ CIKLO „SUBALANSUOTAS MIESTŲ TANKINIMAS“ II DALIS

2024 m. pavasarį visų laukia nuotolinių paskaitų ciklas „Subalansuotas miestų tankinimas”, kviečiantis aptarti įvairius šio proceso aspektus.

Miestų tankinimas vienas populiariausių tvarios miestų plėtros strategijų. JT agentūra Habitat akcentuoja, kad siekiant įgyvendinti JT darnaus vystymosi tikslus, gyventojų tankumas turi būti didesnis nei 150 gyv./ha.Regis, miestų tankinimas lyg ir neišvengiamas dalykas, tačiau jo poveikis – daugiavektorinis, tad norint, kad Lietuvos miestai būtų gyvybingi, atsparūs pokyčiams, svarbu atsižvelgti į skirtingas tankinimo proceso poveikio sferas – išlaikyti jų pusiausvyrą. Tam reikia žinių.

Ciklą, kurio partneris yra portalas „Statyba ir architektūra“ / sa.lt ir kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir UAB „ACO Nordic“, sudaro 6 paskaitos. Jas skaitys įvairių sričių ekspertai iš Lietuvos ir užsienio.  Laukiami profesionalai ir visi, kam rūpi architektūra ir miestokūra.

Paskaitą „Kam reikalingas miestų tankinimas: Vilniaus atvejis“ skaitys architektas-urbanistas Mindaugas Pakalnis.

Anot M. Pakalnio, miesto tankinimas ilgą laiką buvo nepatogi TABU tema, nagrinėjama tik siaurose uždarose profesionalų diskusijose. Viešumoje ji buvo sutinkama akivaizdžiai priešiškai ir tokia sąvoka net nebuvo vartojama bendruosiuose planuose ir vystymo strategijose. Džiugu, bet situacija keičiasi. Ir platesni visuomenės sluoksniai jau suvokia, kad miestai, tame skaičiuje ir pasaulio paveldo sąraše esantys, gimė, augo ir formavosi tankėdami. Ilgainiui suvokta, jog tam, kad urbanistinė struktūra funkcionuotų, būtina tam tikras viešųjų erdvių, gatvių , infrastruktūros ir paslaugų vartotojų skaičius. Reikalingas šurmulys gatvėse ir vaikai, žaidžiantys parkuose. Tad paskaitoje pabandysime padiskutuoti, koks tas teisingas Vilniaus gyventojų tankis, kaip suformuoti tankią, bet gyvenimo kokybę užtikrinančią urbanistinę struktūrą, kokie Vilniaus tankėjimo rezervai . Su statistika ir žemėlapiais.

Paskaitoje laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

  • DATA: visi besidomintys kviečiami paskaitas žiūrėti nuotoliniu būdu 2024 m. kovo 6 d., trečiadienį, 11.00 val. (registracija nuo 10.30 val.). 
  • TRUKMĖ: 2 ak. val.
  • VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).
    Vėliau paskaitą bus galima peržiūrėti youtube kanale.

Renginys nemokamas. Registruotis čia.

Data

2024-03-06
Expired!

Time

11:00 - 13:00

Vieta

ZOOM konferencijų platformoje
ZOOM konferencijų platformoje
Architektūros kokybės vystymo asociacija

Organizatorius

Architektūros kokybės vystymo asociacija
Website
https://arch-akva.lt/