Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Tapkite „BJR Kultūros perlais 2025“!

Alytaus miesto savivaldybė kartu su 11 partnerių iš 8 Europos šalių įgyvendina projektą „BJR kultūros perlai tvaresniems miestams ir regionams“, kuriuo siekiama, kad BJR taptų gyvybingu kultūrinio socialinio atsparumo centru.

Iniciatyva skirta didinti miestų, miestelių ir regionų socialinį atsparumą ir pagerinti gyvenimo kokybę juose,  pasitelkiant vietos potencialą ir novatorišką požiūrį. Taip padedant miestams ir regionams tapti patrauklesniems juose gyventi, įtraukiant žmones į kultūrinę veiklą ir ugdant stipresnį socialinį bendrystės pojūtį.

Projektą sudaro keli pagrindiniai komponentai, įskaitant priemonių ir išteklių suteikimą savivaldybėms bei dalijimąsi gerosiomis praktikomis. Projekte suteikiamos priemonės ir mentorystės programa, specialiai sukurtos padėti regiono savivaldybėms parengti joms pritaikytus, kultūra pagrįstus socialinio atsparumo veiksmų planus. Kasmet geriausius socialinio atsparumo veiksmų planus parengusios BJR savivaldybės bus išrinktos „Kultūros perlu“. Atrinkti kultūros perlai skatinami strategiškai planuoti ir vykdyti savo kultūros ir atsparumo veiksmų planus, pasitelkus projekto partnerių teikiamą pagalbą, su kuravimu, mokymusi iš kolegų ir tarptautiniais mainais. BJR Kultūros perlas“ – tai titulas, skirtas miestams ir miesteliams. Jis suteikia apdovanotiems kandidatams galimybę įgyvendinti jų programą, panaudojant mentorių bei išorinių ekspertų pagalbą.

Šiuo metu yra paskelbtas antrasis kvietimas teikti paraiškas ir laimėti „BJR Kultūros perlai 2025“ titulą.  Nauji pareiškėjai prisijungs prie savivaldybių tinklo, kuriame darbą su savo bendruomenėmis jau pradėjo „BJR Kultūros perlai 2024“ titulo laimėtojai – Kylis (Vokietija), Svendborg (Danija), Jakobstad / Pietarsaari (Suomija) ir Rūjiena (Latvija). Šiuo metu šie miestai jau įgyvendina savo vienerių metų Kultūros ir atsparumo veiksmų plano įgyvendinimo programą, kuri yra remiama mentorių ir ekspertų, per internetinius seminarus, pažintinius vizitus, kt.

Kelionė tapti BJR Kultūros perlu yra vykdoma etapais. Iš pradžių yra vykdoma atranka, pagrįsta motyvacija ir konceptu, kurios metu yra nustatomi tinkami kandidatai. Tada šie kandidatai pradeda veiksmų plano kūrimo etapą, kurdami kultūros ir atsparumo veiksmų planus su prieiga prie specializuotų įrankių, internetinių seminarų ir individualios mentorystės. Galiausiai tarptautinė žiuri atrenka išskirtinius ir paveikiausius veiksmų planus BJR Kultūros perlo titului suteikti.

Kviečiame Lietuvos savivaldybes tapti Kultūros perlais ir prisijungti į bendrą BJR Kultūros perlų tinklą. Paraiškas galima teikti iki gegužės 24 d.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie paraiškos teikimą ir atranką, susisiekite su projekto mentorėmis Lietuvoje:

Neringa Rinkevičiūtė, el.p neringa.rinkeviciute@alytus.lt<mailto:neringa.rinkeviciute@alytus.lt>

Kristina Daugelevičienė, el.p direktore@alytuskc.lt<mailto:direktore@alytuskc.lt>

arba

Egija Salnikova, ARS BALTICA projektų vadovė egija.salnikova@arsbaltica.net<mailto:egija.salnikova@arsbaltica.net>

Daugiau informacijos bei paraiškos formą galite rasti čia: https://culturalpearls.eu/news/