Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Nacionalinio kultūros forumo dalyviai vieningi: turime išmokti ne tik reaguoti į pokyčius, bet ir juos valdyti

Kokie svarbiausi pokyčiai švietimo sistemoje turi būti įgyvendinti? Kokie kūrybiniai įrankiai gali padėti vaikų ugdymo procese? Kokiu pavyzdžiu esame ir galime būti kiekvienas? Šiuos klausimus LRT straipsnyje aptaria jau rytoj vyksiančio Forumo „Kultūra ir švietimas“ diskusijos dalyviai – „Žinių ekonomikos forumo“ vadovas Arminas Varanauskas, moderuosiantis Forumą ir Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė.

Arminas Varanauskas, turintis didelę patirtį švietimo srityje, Forume apžvelgs Kultūros politikos ir švietimo integralumo raidą, praktiką, problemas ir perspektyvas. Jis teigia, kad pagrindinis švietimo sistemos trūkumas yra didelis skirtumas tarp mokinių pasiekimų: „Mokykla gali ir turi būti ta vieta, kuri užtikrina visiems mokiniams vienodą pradžią.”

„Vaikai yra linkę lygintis. Atėjęs į mokyklą be tam tikrų įgūdžių, kuriuos jau turi bendraklasiai, arba su prastesniais įgūdžiais, vaikas pasipriešinimą naudoja kaip savigyną. Dažnai pavyzdžiu minima Suomija turi skaitymo pamokas, kuriose kiekvienas vaikas yra mokomas skaityti individualiai. Vaikai ateina iš įvairių aplinkų, su skirtingais gebėjimais, patirtimis, todėl iš jų nereikalaujama pasiekti vienodų rezultatų. Didžiausias rezultatas yra metų pabaigoje pranokti pačiam save. Manau, kad tokia skaitymo pamoka galėtų būti puikus metodas – kai kiekvienam vaikui skiriama dėmesio pagal jo turimus įgūdžius, talentus, mokymosi greitumą. Galbūt tai suteiktų dar daugiau – leistų suprasti kiekvieno vaiko charakteristiką ir padėti jam lengviau pasirinkti tolimesnio mokymosi kryptis“, – apie šią temą kalba Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, Forume kalbėsianti apie įvairių kūrybinių įrankių naudojimą ugdymo procese.

Skaitykite visą straipsnį: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1549693/nacionalinio-kulturos-forumo-dalyviai-vieningi-turime-ismokti-ne-tik-reaguoti-i-pokycius-bet-ir-juos-valdyti?fbclid=IwAR0uYHBtaMUMjq8ib_gBRZpMcn5BYqwSWVhFOdsSUV2T-TrhO3tsDjPF6iU

Daugiau informacijos apie vyksiantį forumą rasite čia >>>

Forumo partneriaiLietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka„Žinių ekonomikos forumas“ , Lietuvos leidėjų asociacijaasociacija „Kūrybinės jungtys“Lietuvos dizaino asociacijaAGATASocialinės lyderystės asociacijaLietuvos nacionalinis radijas ir televizija, naujienų portalas LRT.lt, naujienų portalas Delfi.lt, kūrybinė komunikacijos agentūra „Pepper agency“

Forumą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros tarybaVilniaus miesto savivaldybė.