„Lietuva 2050“: Kultūra kaip mus vienijantis pamatas ir ateities pokyčių variklis
Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija, būdama „Lietuva 2050” bendrakūrėja, džiaugiasi patvirtina Lietuvos ateities vizija!
2023 m. gruodžio 23 d. Seimas priėmė vieną svarbiausių šios rudens sesijos sprendimų ir patvirtino Lietuvos ateities viziją „Lietuva 2050“, kuri pakeis iki šiol galiojusią Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2030“. Tai – vienas svarbiausių valstybės dokumentų. Jį beveik dvejus metus kūrė Valstybės pažangos taryba, ekspertai, viešojo sektoriaus, akademinės bendruomenės, NVO sektoriaus atstovai, tarp jų – ir Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija (NKIKIA). Įsitraukėme į Strategijos kūrimo procesus ir aktyviai dalyvavome „Lietuva 2050“ rengimo dirbtuvėse, diskusijose bei atstovavome šalies kultūros ir kūrybinį sektorių. Ateities vizijoje kultūra išskirta kaip vienas esminių ateities vystymosi elementų, visuomenės tapatybės pagrindas, kuriam turi būti sudarytos sąlygos ir toliau augti bei klestėti:
Lietuvos valstybės vizija neatsiejama nuo kultūros ir kūrybinio matmens. Kūrybinio ir kultūros sektoriaus vaidmuo globaliame pasaulyje tik didės, tai turime įvertinti ir nacionaliniu lygiu, jeigu norime būti pasirengę ateities iššūkiams ir galimybėms, sako NKIKIA direktorė Edita Sabalionytė (Valstybės Ateities vizija „Lietuva 2050“).
Taigi, svarbu neatsilikti nuo tarptautinių tendencijų ir skatinti dar aktyvesnį gyventojų įsitraukimą į kultūrinį gyvenimą, puoselėti jų kūrybiškumą, sudaryti sąlygas mokslo, meno ir verslo bendradarbiavimui, talentų atsiradimui ir augimui. Tokiu būdu bus kuriama darni, inovatyvi ir atvira pokyčiams visuomenė, nuosekliai einanti pasauliui atviros kūrybinės ekonomikos keliu.
„Lietuva 2050“ bus įgyvendinama per Nacionalinį pažangos planą – detalų dešimtmečio veiksmų planą. Vizijos įgyvendinimą koordinuos Vyriausybė, o jį prižiūrės Valstybės pažangos taryba, sudaryta iš valstybės institucijų, ekspertų ir pilietinės visuomenės atstovų.