Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Baltijos Amerikos laisvės fondas kviečia teikti paraiškas Baltijos – Amerikos Dialogo programai

Baltijos Amerikos laisvės fondas (BAFF) – pelno nesiekiantis fondas, nuo 2010 m. organizuojantis švietimo ir mainų programas, skatinančias ekonomikos plėtrą ir puoselėjančias demokratijos vertybes. JAV vyriausybės inicijuoto Baltijos–Amerikos verslo fondo (Baltic-American Enterprise Fund) finansuojamas BAFF aktyviai siekia stiprinti ryšius tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Estijos, Latvijos ir Lietuvos bei palaikyti diplomatinius saitus ir ryšius su Baltijos regionu.

Baltijos – Amerikos Dialogo programa sukurta 2013 metais. Ji skirta skatinti idėjų tarp Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų mainus ir aktyvinti tarptautinį bendradarbiavimą. Per daugiau nei dešimt Baltijos-Amerikos Dialogo programos veiklos metų Baltijos-Amerikos Laisvės fondas jau finansavo daugiau nei šimtą projektų iš visų Baltijos šalių. Viešosios Baltijos šalių įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos, asociacijos ir sąjungos kviečiamos teikti paraiškas JAV ekspertų, atvyksiančių į Baltijos šalis, priėmimo išlaidoms padengti. Lėšos skiriamos padengti logistikos išlaidas – tarptautiniai skrydžiai, apgyvendinimas, maitinimas, draudimas ir kelionės Baltijos regiono viduje. Ypač skatinamos programos, kuriose numatytas Baltijos šalių tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir galimas studentų dalyvavimas.

Teikti paraiškas Baltijos – Amerikos dialogo programos konkursui BAFF kviečia du kartus į metus. Sekite informaciją https://www.balticamericanfreedomfoundation.org/programs/baltic-american-dialogue-program

Vienas iš sėkmingų BAFF Dialogo programos pavyzdžių yra Nacionalinis kultūros forumas 2024 “Kultūrinis verslumas”. Gavusi Baltijos – Amerikos dialogo programos finansavimą, Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija į renginio programą įtraukė Jay H. Dicką – NVO Americans for the Arts tyrėją, kultūros ir kūrybos ekonominės vertės ekspertą iš JAV. Jay į Lietuvą atvyks birželio 6 d. ir Forumo metu skaitys pranešimą tema “Unpacking how the CCi impacts our daily lives – the seen, the unseen and the hidden” (anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą). Lektoriaus iš JAV programos dalis įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org.

Kviečiame nepraleisti galimybės ir pasinaudoti lektorių iš JAV ekspertinių vizitų finansavimu!