Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

NKIKIA valdybos pirmininkė Živilė Diavara kultūros atstovų susitikime su Prezidentu Gitanu Nausėda

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lietuvos kultūros vyriausybinio ir nevyriausybinio sektorių atstovais. 2022 m. sausio 7 d. Vytauto Kasiulio dailės muziejuje vykusiame susitikime aptartos šalies kultūros politikos aktualijos – finansavimo, kultūros prieinamumo, regionų atskirties, teisėkūros, konkurencingumo, galimybių, kultūros ir švietimo sinergijos, kultūros ekonominės ir socialinės vertės stiprinimo bei kiti klausimai. Susitikime dalyvavusi NKIKIA valdybos pirmininkė Živilė Diavara džiaugėsi, kad kultūros ekspertams rūpimos aktualijos yra aptariamos ilgalaikėje perspektyvoje, siekiama vystyti sektoriaus stebėseną, nurodant sektoriaus sukuriamą pridėtinę vertę. Živilė Diavara pabrėžė kultūros ir švietimo politikos integralumo ir šios politikos praktinio įgyvendinimo svarbą, pasitelkiant kultūros profesionalus ir nevyriausybines organizacijas, aptarė mokytojų požiūrio į kūrybiškumą kaitą, profesionalių kūrėjų dalyvavimą plečiant ir skatinant kultūrą ir kūrybą regionuose.

Veikdama kaip Lietuvos kultūrinių ir kūrybinių industrijų skėtinė organizacija, fasilitatorius ir platforma NKIKIA siekia prisidėti prie kultūros politikos vystymo, kultūros ekspertų ir politikos formuotojų tęstinio dialogo ir bendradarbiavimo.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos pranešime spaudai nurodoma, kad Prezidento susitikimai su Lietuvos kultūros atstovais vyks periodiškai.

LR Prezidento kanceliarijos pranešimą spaudai skaitykite čia.

L. Bartkaus nuotr.