NAUJIENOS
[LRT Ryto allegro] Kaip pažadinti kultūrinį verslumą?
Birželio 6 d. Kaune vyks Nacionalinis kultūros forumas, kurio akiratyje KULTŪRINIS VERSLUMAS. Jūsų dėmesiui – pokalbis su NKIKIA Valdybos pirmininku Laurynu Žakevičiumi ir kultūro komunikacijos eksperte Stefanija Jokštyte.
[LRT Labas rytas] Verslumo ir kūrybos ryšį pabrėžianti D. Ibelhauptaitė: nereikia bijoti meno vadinti produktu
Devintąjį kartą organizuojamas Nacionalinis kultūros forumas „Kultūrinis verslumas“ skirtas stiprinti dialogą tarp kūrybos ir verslo. Esmines renginio žinutes LRT Labas rytas eterio metu aptarė Forumo pranešėja, režisierė, prodiuserė Dalia Ibelhauptaitė.
[Žmonės.lt] Technologijų asas Lukas Keraitis: „Mums buvo žadėta, kad robotai plaus indus, o jie kuria poeziją“
„Dirbtinio intelekto naujovės netikėtai demokratizuoja kūrybą“, – sako mokslo ir technologijų populiarintojas, radijo ir televizijos laidų vedėjas bei dirbtinio intelekto entuziastas Lukas Keraitis. Jis įsitikinęs, kad dirbtinis intelektas gerokai palengvina kūrėjo kelią, tačiau tai visiškai nereiškia, kad sukuria genijų.
[LRT.lt] Kultūros ekonominės vertės ekspertas iš JAV: būkite menininkai, elkitės kaip verslininkai
„Menas vis dar verčia žmones susimąstyti apie save ir pasaulį, kelia klausimus, džiugina ir kuria prasmes. Tačiau galbūt mums reikėtų daugiau kalbėti apie meno įtaką kasdieniame gyvenime, ir kalbėti apie tai garsiai“, – sako pagrindinis šių metų Nacionalinio kultūros forumo pranešėjas – „Americans for the Arts“ advokacijos ir partnerysčių vadovas, tyrėjas, kultūros ir kūrybos ekonominės vertės ekspertas iš Jungtinių Amerikos Valstijų – Jay H. Dickas.
[LRT Radijas] Dalia Ibelhauptaitė: mene kalbėti reikia ne tik apie sielą ir dvasią, bet ir pinigus
„Investicijos į jaunus kūrėjus visada atsiperka“, – įsitikinusi Lietuvos ir Didžiosios Britanijos teatro bei operos režisierė, kino prodiuserė Dalia Ibelhauptaitė. Kas sieja kultūrą ir verslumą? LRT radijo laidoje – Nacionalinio kultūros forumo „Kultūrinis verslumas“ pranešėja Dalia Ibelhauptaitė.
[LRT.lt] Dalia Ibelhauptaitė: reikėjo sukrėsti sistemą – ir aš tai dariau
„Iš meilės ir tyro idealizmo sėkmės ir finansinių rezultatų negausi. Jei norime turėti pasaulinio garso atlikėjus, privalome investuoti į jaunus žmones, suteikti jiems galimybių augti ir tobulėti. Buvo laikas, kai bohemiečiams veždavome kalbos, dainavimo mokytojus iš Anglijos, Vokietijos, su mūsų atlikėjais dirbo pasaulinio garso, apdovanojimų laimėję dailininkai, choreografai, o ir aš pati operos solistams kūriau aktorinę mokyklą“.