Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

NKIKIA ragina kultūros visuomenę telktis ir palaikyti Ukrainą

Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija (NKIKIA) prisideda prie palaikymo visiems Ukrainos piliečiams bei smerkia bet kokius Rusijos agresijos veiksmus prieš suverenią šalį. NKIKIA atstovai ragina palaikyti ryšius su kultūros organizacijomis ir jų atstovais Ukrainoje bei skatina kalbėti garsiai apie grubius tarptautinės teisės pažeidimus bei karinę intervenciją prieš laisvą nepriklausomą valstybę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Smerkiame ir niekaip netoleruojame Rusijos pradėto karo veiksmų, kurie vasario 24 d. buvo nukreipti prieš demokratinę Ukrainos valstybę. Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos vardu kviečiame kultūros atstovus telktis ir palaikyti ukrainiečius bei skleisti žinią apie dabartinę visai Europai labai skaudžią ir itin sudėtingą situaciją“, – teigia NKIKIA valdybos pirmininkė Živilė Diavara.

Ukrainos kultūros fondo išplatintame pranešime teigiama, kad šalis pasiruošusi ginti savo laisvę, tačiau jai reikia palaikymo ir pagalbos. NKIKIA kviečia kūrybinio sektoriaus atstovus palaikyti Ukrainą teisėtoje kovoje ginant savo šalį bei demokratines vertybes. Asociacija skatina organizuoti tikslinius kultūrinius renginius, skirtus paremti Ukrainą. Ž. Diavara pabrėžia, kad šiuo metu labai svarbu kuo plačiau skleisti pasauliui žinią apie esamą Ukrainos padėtį ir suteikti ten esantiems koncentruotą pagalbą, kurios pagrindiniai nešėjai Lietuvoje yra organizacija „Blue / Yellow“, nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“, penkios nevyriausybinės organizacijos: Lietuvos Raudonasis Kryžius, „Maisto bankas“, Lietuvos Caritas, Maltiečiai ir „Gelbėkit vaikus“, kurie vienijasi su iniciatyva „Stiprūs kartu“ teikiant pagalbą ukrainiečiams, bėgantiems į Lietuvą nuo karo Ukrainoje.

NKIKIA taip pat ragina netylėti ir Rusijos inteligentijos atstovus bei pasisakyti prieš karą. „Tikime, kad Rusijos inteligentijos ir kultūros atstovai žino, kad tai, kas vyksta, yra pražūtinga ne tik Ukrainai, bet ir visai Europai, todėl kviečiame nesitaikstyti su karo padariniais bei garsiai išsakyti savo poziciją“, – ragina NKIKIA valdybos narys, Lietuvos dizaino asociacijos pirmininkas Algirdas Orantas. NKIKIA valdybos narys, „Low Air“ šokio teatro ir mokyklos įkūrėjas Laurynas Žakevičius taip pat reiškia paramą Ukrainai ir kreipiasi į ten gyvenančius menininkus: „Kviečiame dalintis grotažyme #ArtistsForPeace ir pranešimu apie pagalbą Ukrainos menininkams savo socialiniuose tinkluose.“ Aukas Ukrainos gynybai renka Viešoji įstaiga „Blue / Yellow“.

Pagalbą pabėgėliams organizuoja nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“. Daugiau informacijos galite rasti „Stiprūs kartu“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.