Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

NACIONALINĖ KŪRYBINIŲ IR KULTŪRINIŲ INDUSTRIJŲ ASOCIACIJA IŠSIRINKO NAUJĄ VALDYBĄ

Gegužės 14 dieną įvyko visuotinis Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos (NKIKIA) narių susirinkimas, kurio metu dvejų metų kadencijai buvo išrinkta nauja valdyba. Naująją NKIKIA valdybą sudaro Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos valdybos pirmininkas ir Dizaino tarybos prie LR Kultūros ministerijos narys Algirdas Orantas, Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, „Baltic Film & Creative Tech Cluster“ vadovas Romanas Matulis, Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos direktorius Gediminas Tarasevičius, Vilniaus miesto teatro „Meno ir mokslo laboratorija” vadovė dr. Rusnė Kregždaitė, urbanistinio šokio teatro „Low Air” direktorius Laurynas Žakevičius, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro vyr. bibliotekininkė Indra Drevinskaitė, NKIKIA direktorė Edita Sabalionytė, Socialinės lyderystės asociacijos direktorė Jurgita Bražinskienė ir viešosios įstaigos „Menų fabrikas” bendrasavininkė Živilė Diavara.

Gegužės 17 dieną įvyko pirmasis naujos NKIKIA valdybos posėdis, kurio metu valdybos pirmininke antrai kadencijai iš eilės išrinkta Živilė Diavara.

„Labai dėkoju naujajai valdybai už man išreikštą pasitikėjimą, – po NKIKIA valdybos pirmininkės rinkimų įspūdžiais dalinosi Ž.Diavara. – Antrąją savo pirmininkavimo kadenciją ir toliau sieksiu, kad kūrybinės ir kultūrinės industrijos Lietuvoje būtų laikomos prioritetu valstybiniu lygmeniu, kad būtų gerinamos sąlygos šio sektoriaus augimui, kad valstybinėms institucijoms sprendžiant šiam sektoriui svarbius klausimus į sprendimų priėmimo procesą būtų įtraukiami ir sektoriaus atstovai. Viena pagrindinių NKIKIA misijų laikau kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektoriaus suvienijimą ir šio sektoriaus atstovų tinklaveikos skatinimą. Taip pat norėčiau, kad NKIKIA vaidintų reikšmingą vaidmenį Lietuvos kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektoriaus atstovų kompetencijų auginime ir apsikeitime žiniomis. Atstovaudama kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektoriaus interesus valstybiniu lygmeniu, ypatingai daug dėmesio planuoju teikti kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektoriui skirtų finansinių priemonių ir galimybių plėtojimui kultūros ekonomikos, kultūrinio turizmo, skaitmenizavimo ir inovacijų srityse”.