Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

KŪRYBINIŲ IR KULTŪRINIŲ INDUSTRIJŲ BENDRUOMENĖ KVIEČIA NAUJAI IŠRINKTOS VALDŽIOS ATSTOVUS APTARTI KULTŪROS VIETĄ GEROVĖS VALSTYBĖJE

Gruodžio 3 d. portalas lrt.lt transliuos kasmetinį kultūros forumą, kurį organizuoja Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija (NKIKIA) kartu su Ateities visuomenės institutu. Šiųmetinio forumo tema – „Kultūra ir gerovė”, tikslas – aptarti kultūros vaidmenį socialinės sanglaudos stiprinime bei paskatinti dialogą ir bendradarbiavimą tarp politikos formuotojų ir kūrybinių bei kultūrinių industrijų bendruomenės.

Forumo „Kultūra ir gerovė” metu kūrybinių ir kultūrinių industrijų ekspertai ir kūrėjai kartu su LR Prezidentūros, Vyriausybės ir kitų valstybinių institucijų atstovais diskutuos apie kultūros vietą sveikatos apsaugos, švietimo, ekonomikos ir inovacijų bei šalies įvaizdžio srityse. Sveikinimo žodžius forumo dalyviams tars LR Prezidentas J.E. Gitanas Nausėda, LR Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, NKIKIA Valdybos pirmininkė Živilė Diavara. Forumą moderuos LRT KLASIKA vadovas Julijus Grickevičius.

Pagrindinį forumo pranešimą skaitys tarptautinės kūrybinių industrijų ir kultūros politikos konsultacijų agentūros „Kūrybos laboratorija” direktorius Ragnaras Siilas iš Estijos.

„Kultūra yra svarbi! Be kultūros ir kūrybingumo karantino situaciją pakelti būtų buvę daug sunkiau. Kultūra mums teikė prasmę, viltį ir brėžė naujas perspektyvas, kai daugelis dalykų prarado kryptį. Bet būtent kultūros ir kūrybos sektorius per krizę patyrė skaudžiausius išbandymus. Dabar, kai politikos formuotojai ėmė skirstyti sektorius į esminius ir mažiau svarbius, turime ypatingai susivienyti ir dėti visas pastangas, kad išryškintume kultūros vertę. Kultūra nėra problema, kultūra – sprendimas”, įsitikinęs tarptautinis kūrybinių industrijų ekspertas iš Estijos, kultūros politikos strategijos klausimais konsultavęs vyriausybes ir organizacijas daugiau nei trisdešimtyje pasaulio šalių.

Forumo metu bus diskutuojama temomis „Kūrėjas ir gerovė”, „Kultūra ir sveikata”, „Kultūra ir švietimas”, „Kultūra ir ekonomika”, „Kultūra ir šalies įvaizdis”. Šiose diskusijose dalyvaus kandidatas į LR Kultūros ministrus Simonas Kairys, režisierė ir prodiuserė Dalia Ibelhauptaitė, operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)” bendraautorė Lina Lapelytė, LR Prezidento patarėja švietimui ir kultūrai Jolanta Karpavičienė, fondo „Looking at the Stars” (liet. „Žiūrint į žvaigždes”) viceprezidentas, pianistas Darius Mažintas, kandidatė į LR Švietimo, mokslo ir sporto ministres Jurgita Šiugždininė, kandidatė į LR Ekonomikos ir inovacijų ministres Aušrinė Armonaitė, Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas ir dar daug kitų kūrėjų, ekspertų bei vyriausybinių institucijų atstovų.

„Rugsėjį surengėme politikų debatus „Kultūra – prioritetas“, kuriuose savo pozicijas kultūros politikos atžvilgiu pristatė dabartinę valdančiąją koaliciją suformavusių politinių partijų atstovai. Visi jie pabrėžė, kad kultūra užima labai svarbią vietą jų politinių partijų programose. Forume „Kultūra ir gerovė” norėtume pratęsti diskusiją su naujai išrinktos valdžios atstovais apie tai, kokią vietą kultūra ir kūrėjas užims šalies gerovės kūrime, aptarti įmanomas bendradarbiavimo formas ir priemones, kurių valdžios atstovai imsis, kad atskleistų kūrybinių ir kultūrinių industrijų potencialą”, sako NKIKIA Valdybos pirmininkė Živilė Diavara.

Kūrybinių ir kultūrinių industrijų svarbą šalies gerovei akcentuojantį tarptautinį forumą NKIKIA organizuojama jau penktus metus. 2016 metais forumo tema buvo „Kultūra ir darnus vystymas“, 2017 metais – „Kultūra, miestas, regionas“, 2018 metais – „Kultūra ir pinigai“, o pernai – „Kultūra ir inovacijos“. Forumą „Kultūra ir gerovė” finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.