Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Tapybos paroda „Surask mane“

Parodos autorius – dailininkas Artūras Braziūnas 

Dailininkas Artūras Braziūnas atstovauja Lietuvos viduriniajai profesionalių menininkų kartai. Mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
Lūžio metais, santvarkos kaitoje susiformavusi A. Braziūno meninė pasaulėžiūra pasižymi idealizmu, naivumu bei romantika. Ne veltui menininko darbai yra priskiriami romantinio siurrealizmo stiliui. Nors tapyba yra realistinė, tačiau vaizduojama gamta, gyvūnai ir daiktai yra transformuoti bei tarpusavyje susieti paradoksaliais ryšiais, netikėtais sugretinimais. Dažnas vaizduojamas motyvas – personifikuotas gyvūnas, išraiškingu žvilgsniu tiriantis žiūrovą bei siekiantis su juo užmegzti dialogą. Tuo tarpu, peizažas neretai priartėja prie abstrakcijos žanro, o kai kada atlieka tarsi dekoratyvios scenografijos vaidmenį, kuriantį visą kompoziciją apimantį sapno įvaizdį. Įdomi dailininko kūrybos dalis – klasikine tapybos maniera nutapyti natiurmortai, primenantys Viduramžių ir Renesanso laikus. Itin įtaigūs paveikslai, nors ir vaizduoja negyvąją gamtą (sumedžiotus gyvūnus, nuskintus vaisius, uogas ir kt.), yra itin gyvybingi dėka turtingo kolorito, apgalvotų kompozicijų bei simbolistinio, romantizuoto vaizdavimo.
Pastaruoju laiku tradicinės molbertinės aliejinės tapybos technika nutapyti paveikslai yra kuriami plataus žanrinio spektro ribose: plėtojama figūratyvinė peizažinė, natiurmortų, animalistinė, antropomorfinių ir augalinių motyvų bei abstrahuotų vaizdinių tapyba. A. Braziūno kūrybinis pasaulis yra puošnus, dekoratyvus, savaip pozityvus ir visuomet romantiškas, o tradicija jo drobėse yra aktualizuota, simbolizuota bei atvira interpretacijoms.
Dailininkas yra surengęs virš 30 personalinių parodų. dalyvavo daugiau nei 20 grupinių parodų Lietuvoje bei Lenkijoje, atrankinėse parodose – konkursuose Lietuvoje, Makedonijoje, kitose Europos šalyse bei JAV.
Menotyrininkė Agota Bričkutė

Data

2024-01-13 - 2024-02-11
Expired!

Vieta

Trakų Vokės dvaro sodyba
Žalioji al. 2A
Trakų Vokės dvaro sodyba

Organizatorius

Trakų Vokės dvaro sodyba
Website
https://www.tvds.lt/