Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Tapybos paroda „Dualumas“

Jaunosios kartos tapytojo Mindaugo Pupelio paroda

Parodoje DUALUMAS vyrauja autoriaus aplinkos stebėjimo įkvėptos bekontaktuojančių skirtingų asmenybių mizanscenos. Tai dažniausiai būna barų aplinkos ar susibūrimų įkvėpti momentai, kai nukrenta arba, atvirkščiai, yra užsidedamos emocinės kaukės, norint išgyventi trumpalaikes hedonizmo akimirkas. Kiekvienas paveikslas – tarsi trumpa jau kurį laiką besitęsiančios istorijos dalis. Žiūrovui belieka spėlioti, kas vyko iki tol ir kas dar tik gali įvykti. Kokie tai personažai? Koks jų santykis vienas su kitu?

Nors paveiksluose vyrauja žmonių figūros, personažų emocijos yra išreiškiamos per kūno kalbą ir gestus, o ne veido išraiškas. Veidų ir juose esančių emocijų beveik nesimato, dažnai yra naudojamos kaukės ar kiti elementai juos paslėpti. Viena vertus tai galima vertinti, kaip apsisaugojimo priemonę, kita vertus, kaip išsilaisvinimą nuo savo kūno. Kaukių tarpusavio ryši viena su kita irgi galima vertinti, kaip dar vieną bendravimo ar asmenybės elementą.

Parodoje be paveikslų galima išvysti ir pirmines kūrinių įdėjas užfiksuotas nuotraukose, šių įdėjų piešinius ir skaitmeninės grafikos būdų sukurtus darbus, paveikslų alternatyvas. Tai tarsi palyginimas į ką galima labiau susikoncentruoti naudojant skirtingas kūrybos technikas. Ir taip pat galima palyginti, kaip ta pati įdėja atsiskleidžia tradicinės tapyboje ir skaitmeninėje erdvėje.

Data

2024-02-17 - 2024-03-17
Expired!

Vieta

Trakų Vokės dvaro sodyba
Žalioji al. 2A
Trakų Vokės dvaro sodyba

Organizatorius

Trakų Vokės dvaro sodyba
Website
https://www.tvds.lt/