Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

SODAS 2123 garderobas

Spalio 27 d. 18–21 val. SODAS 2123 GARDEROBAS kviečia į rugpjūčio–spalio mėn. menininkės Karolinos Janulevičiūtės sukurtą drabužių seriją. Renginys vyks trečiajame, senojo kultūros komplekso SODAS 2123 pastato aukšte virš projektų erdvės Swallow, adresu Vitebsko g. 21, Vilnius. Lankytojai susipažins ir pasimatuos drabužius bei pasidalins asmeniniais įspūdžiais apie rengimąsi, nešiojimą ir pasidalijimą kaip būdą vystytis pokalbiams. Drabužiai veikia kaip vidinis įrankis bendrystei puoselėti ir yra skirti bendruomenei dalintis. Įprasminant rengimąsi kaip žaidimą, garderobo drabužiai kviečia rezidentus bei lankytojus patirti įprastas, absurdiškas ar ypatingas kasdienines veiklas apsirengiant šioms situacijoms skirtu rūbu. Ar tai būtų parodos atidarymas, kuriam vėl nėra kuo apsirengti, tačiau norisi pasipuošti, ar spaudimą profesiniam įvaizdžiui išreikšti keliantis studijos vizitas, ar atpalaiduojantis dušas, plušant ir instaliuojant naują parodą – visais įvardintais atvejais rasite išsigelbėjimą rezidencijų aukšte esančioje spintoje. Garderobo seriją sudaro 12 drabužių ir aksesuarų.
SODAS 2123 GARDEROBAS skirtas dalintis, todėl bendruomeniškumo principas įpareigoja nešiotoją rūpintis drabužiu kiekvieno vilkėjimo metu, atkreipti dėmesį į drabužio medžiagiškumo vertę, skatinti rūbų priežiūrą kaip geriausią būdą tvarumui ir drabužių ilgaamžiškumui puoselėti. Papildomas instrukcijas ir gaires kaip puoselėti rūbą galima rasti ant kiekvieno drabužio etiketės bei garderobo spintos zonoje.
SODAS 2123 GARDEROBAS sukurtas iš rezidentės Karolinos Janulevičiūtės pastaruosius dvejus metus gyvenant Taline surinktų medžiagų. Audiniai gauti iš sandėlio-parduotuvės, kuri 2014 m. degė, todėl dalis asortimento buvo sugadinta. Subėgę nuo gesintuvo ir purkštukų vandens, išblukę nuo tiesioginės šviesos audiniai ir reikmenys ar tiesiog rulono likučiai, kurie dar gali būti naudojami, yra parduodami už simbolinę kainą. Tokios audinių patirties ir atskirties paskatinta, kilo idėja įgalinti audinių medžiagiškumą, autentišką jų broką ir jų egzistavimą drabužio formatu.
Karolina Janulevičiūtė yra mados dizainerė ir menininkė. Savo praktikoje ji tyrinėja ir atveria žmogaus santykį su drabužiais, kurdama pasakojimus, atspindinčius kolektyvinę ir individualią atmintį, įsitvirtinusią besirengiant. Mados dizaino studijos Vilniaus dailės akademijoje bei Estijos menų akademijoje, meno magistro studijos Aalto universitete, įgyta patirtis bei išlavinti įgūdžiai menininkę paskatino tęsti Baltijos regiono identiteto tyrimą naudojant spintos metodą, kaip būdą kurti drabužius.

Data

2022-10-27
Expired!

Time

18:00 - 21:00

Informacija

Skaityti daugiau

Vieta

SODAS 2123, Vitebsko g. 21, Vilnius