Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Simpoziumas: Erdvės politika / Politics of Space

Kultūros kompleksas SODAS 2123 kviečia jungtis į Vilniaus miesto 700 metų jubiliejaus šventę su renginiais, kuriuose nagrinėjami aktualūs erdvės politikos klausimai, ir skatina drauge kurti dinamišką, šiuolaikišką ir atvirą diskusijai miestą.
Erdvės ir pastatai yra mūsų vaizduočių, taisyklių, susitarimų ir svajonių projekcijos. Nors architektūra kaip erdvės kūrimo (angl. spatial production) praktika yra susipynusi su politiniais klausimais, Lietuvoje šį ryšį dažnai paliekame už estetinių ar funkcinių svarstymų, politiškumą tarsi pamiršdami. Tuo tarpu tarptautiniame akademiniame kontekste architektūros ir politikos tyrinėjimai įgyja vis svarbesnę reikšmę, o praktikoje regime posūkį link įvairių erdvinio agentiškumo metodų paieškų.
Simpoziumas „Erdvės politika“ sutelkia disciplinų ribas peržengiančias tyrėjų ir praktikų, architektų bei menininkų patirtis ir kviečia kartu nagrinėti, kaip politiniai klausimai persipina su erdvės kūrimo reiškiniais skirtinguose masteliuose: nuo mažiausių erdvės vienetų ir mūsų tarpusavio santykių namų erdvėse iki susitarimų, formuojančių regionus ir geopolitines teritorijas.
Renginyje siekiama gilinti supratimą apie architektūrą kaip erdvės politikos (raumpolitik, politics of space) praktiką ir galimybes ją pasitelkti keičiant socialines ir ekonomines struktūras, lyčių lygybės, socialinės atskirties mažinimo, dekolonizacijos, klimato kaitos mažinimo ir kitais klausimais.

Data

2022-09-29 - 2022-10-02
Expired!

Informacija

Skaityti daugiau

Vieta

SODAS 2123
Vitebsko g. 23, Vilnius

Organizatorius

SODAS 2123