Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Rūta Kučinskaitė “EL RIO”

Grafikos darbų paroda

Parodos atidarymas: spalio 14 d. 15 val., Trakų Vokės dvaro sodyboje

Šį darbų ciklą grafikė Rūta Kučinskaitė pradėjo tapyti prieš keletą metų meno rezidencijoje Ispanijoje, kurį tęsė iki šios vasaros pradžios. Kodėl upė? „Kiek atsimenu mano darbai visada turi interakciją su vandeniu ir jo tekme. Vanduo turintis atmintį, nuplauna, atgaivina ir suteikia energijos…. vanduo visko, kas gyva, pradžia.“ 

Ciklas “El río” atspindi kraštovaizdžio spalvas, jausmą, tekstūrą. Menininkė tyrinėja minimalias kompozicijas, modifikuodama ir žaisdama su Sumi–e techniką (tapyba tušu, kilusi iš Japonijos), kombinuodama su Viduržemio jūros stiliumi ir nuotaika. Tai virsmas, ne tik pavasario, bet ir jos, kaip asmenybės.

Didžiąją dalį Rūtos Kučinskaitės kūrybos suformavo Ispanijos gamta ir gyvenimo stilius, kurį parsivežė iš gyvenimo ten. Rūtai patinka žaisti ne tik su skirtingomis medijomis (tušu ir pastele), bet ir skirtingomis šalies kultūromis. 

Šioje kolekcijoje susimaišė du pavasariai – šaltas Lietuvos ir šiltas Ispanijos. Mėlyna „atšalo“ grįžus gyventi į Lietuvą, o oranžinis atspalvis atsirado kaip šiltas Ispanijos prisiminimas.

Paroda veiks iki lapkričio 12 d.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1203228484401287/1203228524401283/?active_tab=about

Data

2023-10-14
Expired!

Time

15:00 - 17:00

Vieta

Trakų Vokės dvaro sodyba
Žalioji al. 2A