Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

PILIETIŠKUMO IR KŪRYBIŠKUMO KOMPETENCIJŲ UGDYMAS MOKYKLOJE IR MUZIEJUJE: NAUJA AUŠROS AUŠRA

Kviečiame muziejų edukatorius ir įvairių dalykų mokytojus į seminarą – kūrybines dirbtuves PILIETIŠKUMO IR KŪRYBIŠKUMO KOMPETENCIJŲ UGDYMAS MOKYKLOJE IR MUZIEJUJE: NAUJA AUŠROS AUŠRA.

Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažins su pirmojo periodinio lietuviško mėnraščio „Aušra“ (1883–1886) epochos realijomis, kūrybiniu kolektyvu ir su leidinio sukeltu rezonansu to meto lietuvių visuomenėje. Bus pristatyta „Aušros“ reikšmė, žadinant tautinį atgimimą, indėlis į modernios lietuvių tautos tapsmą ir aktualumas dabarties visuomenei. Praktinių veiklų metu seminaro-kūrybinių dirbtuvių dalyviai patobulins pilietiškumo ir kūrybiškumo kompetencijas dirbant su muziejams ir mokykloms dovanotu perleistu „Aušros“ rinkiniu ir kitais pirminiais istoriniais šaltiniais, taip pat įgis šiam darbui reikalingų tikslinių užduočių formavimo gebėjimų. Kokia lietuvybės galia, pasak žymaus kultūrologo Vytauto Kavolio, glūdėjo „Aušroje“? Ar šis klausimas gali būti aktualus šiandien? Ar „Aušroje“ yra žinių apie Jūsų kraštą ir kas žinoma apie „Aušrą“ ir „aušrininkus“ Jūsų krašte? Ar Lietuvos mikropasaulis, užfiksuotas pirmajame lietuviškame mėnraštyje, turi aktualių sąsajų su nūdiena? Ar dabarties jaunam žmogui gali būti aktualios vertybės, kurios telkė jo bendraamžius prieš 140 metų? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų seminaro-kūrybinių dirbtuvių dalyviai atsakymų ieškos su „Aušros“ modernias interpretacijas pateikiančiais mokslininkais ir mokytojais- ekspertais.
Siekiant įtraukti visų Lietuvos regionų muziejų ir mokyklų edukacinę veiklą vykdančius darbuotojus, mokymai vyks keturiuose miestuose. Į mokymus kviečiami edukacinių padalinių (ir kitų padalinių, tiesiogiai dirbančių su švietimo įstaigomis bei bendruomenėmis) darbuotojai ir pedagogai.

Seminaro-kūrybinių dirbtuvių renginiai vyks:
2023 m. spalio 25 d. Klaipėdoje, Lietuvos jūrų muziejuje (Smiltynės g. 3, Klaipėda);
2023 m. spalio 26 d. Šiauliuose, Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinyje Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje (Vilniaus g. 74, Šiauliai );
2023 m. spalio 27 d. Kaune, Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinyje Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje (Vilniaus g. 33, Kaunas);
2023 m. lapkričio 15 d. Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius).
Į visus renginius būtina išankstinė registracija. Kvietimas su nuorodomis į internetinę registracijos anketą pagal regionus skelbiamas tinklalapiuose: https://www.muziejuedukacija.lt/lt/ ; https://museums.lt/.

Detalios mokymų darbotvarkės pateikiamos registracijos anketoje.
Maloniai kviečiame dalyvauti!

Data

2023-10-25
Expired!

Vieta

Lietuvos Jūrų muziejus
Smiltynės g. 3, Klaipėda