Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

PARODA „KONSPIRACIJŲ KAMBARIAI”

Parodos atdarymo metu vyks Arma Agharta garso performansas, kuris sustiprins sąmokslų perpintą patirtį.

„Konspiracijų kambariai“ – tai menininko Lino Kaziulionio paroda, nagrinėjanti dezinformacijos metodus, sąmokslo teorijas ir jų poveikį visuomenei. Tapytojas kviečia žiūrovus susimąstyti, kaip begaliniame informacijos sraute tiesa neretai pasimeta, o pavienės žinutės susijungia į vaizduotės pagražinamus naratyvus. Mūsų baimės, svajonės, įsitikinimai, šališkumai ir socialinis burbulas sudaro puikias prielaidas netyčia pasiduoti manipuliacijoms. 

Kiekviena istorija prasideda nuo vietos. Kaziulionis, išnagrinėjęs mokslinius sąmokslo teorijų kūrimo metodus, sukūrė savą, pavadinimu „Kontrolierius“. Jos gimimo pradžią jis parodys dvaro kambariuose, konspiracijos genezėje. Menininkas ne tik eksponuos tapybos darbus, bet ir instaliuos aplinką, kur žiūrovai galės įsijausti į pasakojimą. 

Savo kūryboje Linas Kaziulionis gilinasi į sudėtingą sąmokslo teorijų, žmonių psichologijos ir propagandos įtakos santykį. Jo kūriniuose vaizduojamas užnuodytas maistas yra mūsų vartojamos informacijos metafora – mes „prisivalgome“ žinučių, informacijos nuotrupų ir vaizdinių, kurie nugula mūsų galvose įsitikinimais ir šališkumais. Dėl gausos tampame apatiški tiesai, o dezinformacijos metodikos lengvai suformuoja galingiesiems patogias mūsų nuomones. Tapytojas sąmoningai naudoja ryškias spalvas, kurios tarsi skleidžia radioaktyvą šviesą, paveikiačią mūsų dėmesio vadymą.

Parodos kuratorė Ornela Ramašauskaitė
Parodos partneris artXchange Global

Data

2023-10-21
Expired!

Time

15:00 - 18:00

Vieta

Trakų Vokės dvaro sodyba
Žalioji al. 2A