Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

Naujasis Baltijos šokis 2024

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“

Tai – didžiausias šiuolaikinio šokio renginys Baltijos šalyse. Jau daugiau nei dvidešimtmetį rengiamas festivalis tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi ir kasmet Lietuvos visuomenei suteikia galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas.

Šiemet festivalys vyks balandžio 27 – gegužės 12 dienomis Vilniuje ir Ukmergėje. Šių metų festivalis kvies patirti pasaulį per judančio kūno kalbą: keliaudama po šiuolaikinio šokio renginius, festivalius ir premjeras festivalio komanda ieškojo kūrėjų, kurie atlieptų dabartį, reflektuotų pasaulyje vykstančius procesus, tokius kaip klimato kaita, socialiniai, kultūriniai ir politiniai reiškiniai, meno ir juoko galia.

PROGRAMA: https://newbalticdance.lt/

Festivalyje dalyvauja pačios įvairiausios Baltijos jūros regiono šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Šiaurės kraštų – trupės, pateikiančios žiūrovams naujausius savo kūrinius. Kasmet atvyksta ir keletas garsių trupių iš tolimesnių kraštų – Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Kanados, Italijos, Izraelio, Senegalo, Kazachstano, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Belgijos. Per savo gyvavimo metus nuo 1997 m. „Naujasis Baltijos šokis” Vilniaus publikai ir sostinės svečiams pristatė daugiau kaip 200 trupių ir choreografų iš 30 šalių, tarp kurių tokie garsūs vardai kaip: „La La La Human Steps“ (Kanada), „Cullbergballet“ (Švedija), „Aterballetto” (Italija), „Kibbutz šiuolaikinio šokio trupė“ (Izraelis), „Random Dance Company“ (Jungtinė Karalystė), „Russell Maliphant Dance Company“ (Jungtinė Karalystė), „Ballet de Lorraine“ (Prancūzija), „Tero Saarinen Dance Company“ (Suomija). Be to, festivalyje pristatoma ir lietuvių trupių ir choreografų spektaklių ir kompozicijų.

Būdamas didžiausiu tokio pobūdžio renginiu Baltijos šalyse, NBŠ atlieka trigubą misiją: informuoti, edukuoti ir telkti šokio menu besidominčius žmones. Festivalį kiekvienais metais aplanko virš 6000 žiūrovų. Iš viso „Naujajame Baltijos šokyje“ dalyvavo daugiau kaip 270 trupių iš 37 pasaulio valstybių, kurios parodė per 480 šokio spektaklių.

Festivalio organizatoriai: Lietuvos šokio informacijos centras ir Vilniaus festivaliai.

Plačiau apie renginį: https://newbalticdance.lt/festivalis/

Data

2024-04-27 - 2024-05-12

Time

All Day