Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

„Kaip šokti antropoceno epochoje?“ Seminarų ciklas su Vyčiu Jankausku

Žinomas šokėjas ir choreografas Vytis Jankauskas rengia teorinių ir praktinių seminarų ciklą „Kaip šokti antropoceno epochoje?“.

Menininkas, kviesdamas į seminarų ciklą ne vien šokėjus ir choreografus, skatina pastebėti, kad šiandien vis dažniau vartojamas antropoceno – žmogaus amžiaus – terminas. Šia sąvoka akcentuojama, kad mūsų gyvenamuoju laiku destruktyvi žmogaus veikla generuoja pokyčius, kurie daro negrįžtamą įtaką planetai, jos klimatui, biologinei įvairovei.

Antropocentrizmas kritikuojamas kaip žmogaus išskirtinumo ir viršenybės prieš kitas gyvybės rūšis ideologija. Kalbama apie naują žmogaus tapatybę. Išsiplečia etikos sfera.

Vytis Jankauskas per šiuos seminarus nepretenduoja pateikti išsamių ir galutinių atsakymų.  Menininko rengiamų seminarų tikslas –  suaktyvinti  mąstymą šia tema, išryškinti problemas, tirti, diskutuoti, liūdėti, svajoti, veikti, šokti, eksperimentuoti, taip pat – paskatinti ne tik ieškoti naujų meninių temų ir raiškos būdų, bet pasirūpinti ir savo veiklos tvarumo principais.

Seminarai skirti visiems – šiai temai neabejingiems menininkams, įvairaus pasirengimo šokėjams, choreografams, pedagogams, šokio teoretikams, vadybininkams, prodiuseriams, tiesiog smalsiems ir neabejingiems žmonėms.

Seminarų ciklas vyks ištisus metus, įvairiais formatais – nuo virtualių teorinių iki praktinių, vyksiančių šokio salėse ir gyvoje aplinkoje. Kiekvienas atskiras susitikimas turės savo temą ir bus susijęs su šokio, choreografijos ar somatinėmis praktikomis. Temos apims ekologiją ir ekosistemas, transkūniškumą ir simbiotinius ryšius, kintančią žmogaus ir gyvūno skirtį, išplėstą choreografijos sampratą ir kt.

Įvadinis teorinis nemokamas seminaras vyks virtualiu zoom formatu vasario 23 d. 18 val.

Norinčiuosius dalyvauti seminare Vytis Jankauskas kviečia registruotis adresu: info@vytisdc.lt

Data

2024-02-23
Expired!

Time

Zomm formatu
18:00
Lietuvos šokio informacijos centras

Organizatorius

Lietuvos šokio informacijos centras
Website
http://dance.lt/new/