Close
Type at least 1 character to search
Į viršų

ARTimai. Kultūra švietime: kokiems pokyčiams pribrendome?

Lapkričio 26 d. vyks Nacionalinis kultūros forumas „Kultūra ir švietimas“, kuriame bus aptariama kultūros ir švietimo sąsaja. Apie forumą, jo naudą, ateities kompetencijas bei kaip tai pasiekti NKIKIA Valdybos pirmininkė Živilė Diavara kartu su mūsų narių – asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadove Milda Laužikaite kalbėjo Delfi.lt laidoje ARTimai.

„Turbūt mes prieš metus sugalvoję NKIKIA imti tą temą, pajutome, kad yra tam tikras momentas susiformavęs, nes pačiame švietimo lauke vyksta pokyčiai – mokyklų bendro ugdymo programos šiuo metu yra perkuriamos ir jos būtent yra pagrįstos kompetencijomis, sakoma, kad ugdymas bus pagrįstas kūrybingumo, bendradarbiavimo, kultūrine kompetencija ir taip toliau. Kitas dalykas, kad atėjo nauja vyriausybė, kuri taip pat labai daug optimizmo suteikia, nes jos programoje apie tas jungtis tarp dviejų sektorių kalbama ir šiuo metu mes turime nacionalinį švietimo susitarimą, kuriame taip pat labai ryškiai yra ta tema, ir apie kūrėjų vaidmenį ugdyme, ir apie sinergijas tiek formaliam tiek neformaliam švietime,“ – forumo organizavimo svarbą atskleidžia asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadovė Milda Laužikaitė.

Forumas – tik pradžia šių disciplinų sinergijos vystymui, jo metu jau bus pradedama diskusija ir pirmasis žingsnis sinergijos link. „Čia labai labai svarbus momentas ir aš manau, kad šita kryptis yra visame pasaulyje, kad tikrai turi būti tas susikalbėjimas, nėra tik „nuleidžiama iš viršaus“, nes būtent specialistai gilinasi, jie žino visas tas tarptautines patirtis, jie supranta prasmę, vertę, kodėl tai reikia daryti ir tikrai visi kartu galime surasti tuos kelius, nes noras yra. Dabar iš tikrųjų yra problemų, yra tam tikras neišnaudotas potencialas ir aš manau, kad tikrai labai geras laikas dabar tą darbą dirbti ir dirbant viskas pasidarys,“ – šia tema kalba asociacijos pirmininkė Živilė Diavara.

Visą laidą galite peržiūrėti čia: https://www.delfi.lt/video/laidos/artimai/artimai-kultura-svietime-kokiems-pokyciams-pribrendome.d?id=88683945

Daugiau informacijos apie vyksiantį forumą rasite čia >>>