Tarptautinė taikomojo meno mugė „Craft Vilnius"

Daiktai ir jų istorijos. Arba kaip gimsta idėjos, tampančios menu. Tai – kertinė tema, kurią šiemet nagrinėja taikomojo meno mugė „Craft Vilnius 2015”. Bendroje LITEXPO parodų rūmų erdvėje bus pristatomi ne tik įdomiausi Lietuvos bei užsienio šalių menininkai, bet ir jų kūryba, jos ištakos, aktualiausios taikomojo meno tendencijos.

Renginio ašis – šiuolaikinio taikomojo meno atstovai, kurie „Craft Vilnius 2015“ metu ves kūrybines dirbtuves, supažindins su skirtingomis mene naudojamomis technologijomis. Stiklas, juvelyrika, tekstilė, drabužių dizainas taps pavaldūs ne tik patiems kūrėjams, bet ir mugės lankytojams.


Tarp ryškiausių „Craft Vilnius 2015“ vardų – tokie menininkai kaip porceliano meistrė Eva Tomaš, keramikas Rokas Dovydėnas, juvelyrai Gregory Larin,Tania Chernov ir Tadas Deksnys.

„Craft Vilnius 2015“ yra dalis gyvosios meno istorijos, tad renginio organizatoriai kviečia meną ne tik stebėti ar paliesti, bet ir apie jį kalbėtis. Kur atsiranda profesionalumas mene? Ar galima nubrėžti ribą tarp komercinio ir nekomercinio meno? Kaip lietuviškas taikomasis menas atrodo pasauliniame, Europos kontekste? „Craft Vilnius 2015“, dalyvaujantys menininkai bei prie renginio prisidedantys menotyrininkai žada pateikti ne vieną atsakymų versiją.

Mugės programa: http://www.craftvilnius.eu/lt/programa/


Organizatorių informacija

2015-12-01