Konkursas „Kūrybinio verslo taurė“, ko tikėtis finale?

2016 metais nacionalinio konkurso laimėtoju tapo „Showaround“ - tai kelionės įpročius keičiantis projektas, suteikiantis galimybę keliaujant po pasaulį turėti draugą kiekviename mieste. Lietuvių sukurta platforma veikia dar tik antrus metus, tačiau joje jau užsiregistravo beveik 80 000 žmonių, galinčių supažindinti keliautojus su savo miestu. Tapti „vietiniu“ yra visai nesunku, užsiregistruoti galima „Showaround“ svetainėje užpildžius trumpą anketą apie save, kurią vėliau galės matyti visi keliaujantys ir ieškantys sau kompanijos.  Ši platforma ne tik suteikia galimybę susirasti sau draugiją ir gerai praleisti laiką keliaujant, bet ir galimybę papildomai užsidirbti.

Pernai į konkurso finalą Kopenhagoje keliavome kartu su Rūta ir Justu iš „Showaround“, nors nuo renginio praėjo nemažai laiko vis dėl to nusprendėme pakalbinti pernai metų Lietuvos atstovus ir užduoti klausimus, kurių atsakymai gali būti naudingi visiems, planuojantiems dalyvauti nacionalinio konkurso atrankoje šiais metais.


Nuo lapkričio praėjo tikrai nemažai laiko, bet kokie gi liko atsiminimai apie finalą Kopenhagoje?

RŪTA: Atsiminimai vienareikšmiškai tik geri, ypač dėl to, kad gauni svaraus ir vertingo feedback'o iš bendraminčių ir savo srities profesionalų. Vienintelis minusas mano nuomone yra tas, kad galėjo būti labiau pasistengta suburti dalyvius ir komisijos narius networking'o tikslais.

JUSTAS: Labai verta nuvykti ir sudalyvauti. Organizatoriai deda dideles pastangas, kad renginys vyktų kuo sklandžiau. Visi dalyviai draugiški ir mielai dalinasi patirtimi ir idėjomis.

Konkurso finalo renginiai vyko 2 dienas, ar dalyvaujant juose pavyko užmegzti naudingų kontaktų?

RŪTA: Kontaktų iš komisijos pusės nebuvo užmegzta, bet bendraminčių ir start-up'o kultūros atstovų tikrai buvo daug sutikta, su kuriais ir iki šiol bendraujame bei dalinamės idėjomis.Vienas iš didžiausių šio renginio privalumų yra nauji kontaktai, įdomios ir naudingos pažintys. Nuo pradedančių verslininkų iki didelių korporacijų vadovų ir politikų.

Atrankiniame etape jūs prisistatėte prieš tokius žiuri narius kaip Otho Kerr iš „Encourage Capital“ ar Jungtinių Arabų Emyratų princesė Sama Faissal Al Saud, kokį įspūdį paliko CBC finalo komisija Kopenhagoje?

RŪTA: Mums pasitaikiusi komisija buvo labai pozityviai nusiteikusi ir palaikanti, bet, žinoma, čia buvo tik mūsų patirtis. Įspūdį paliko gerą dar ir dėl to, kad komisija nemažai žinojo apie mūsų produktą ir jos klausimai buvo labai aktualūs, skatinantys apmąstyti tolimesnę projekto eigą.

Pernai metais laimėjote nacionalinę atranką, dalyvavote pasiruošimo stovykloje bei pajutote, ką reiškia prisistatyti prieš komisiją tokiame dideliame konkurse, į ką patartumėte atkreipti dėmesį prieš pristatant savo verslo idėją?

RŪTA: Reiktų atkreipti dėmesį į prezentacijos struktūrą, kokia būtent informacija yra svarbiausia ir geriausiai perteikianti jūsų produktą-paslaugą, o nesivadovauti standartiškais šablonais.

Registracija į šių metų nacionalinę konkurso atranką jau įpusėjo, ką patartumėte būsimam šių metų Lietuvos atstovui?

RŪTA: Patarčiau gerai apgalvoti, kokiais tikslais nusprendėte dalyvauti, padaryti truputį background search'o apie komisiją, kokie nariai galėtų jums labiausiai pagelbėti patarimų ir networking'o dėlei, nes visi komisijos nariai buvo draugiškai nusiteikę ir linkę duoti patarimus. Tai pat kas liečia pačią prezentaciją, geriau mažiau ir kokybiškos informacijos, negu bandyti pristatyti absoliučiai viską per 3 minutes. Kitaip tariant, prioritizuoti, kas yra svarbiausia norint pasiekti jūsų išsikeltus tikslus šitam renginiui, kurie turi būti konkretūs.

Dėkui už nuoširdžius atsakymus! Tikiu, kad jie tikrai bus naudingi šių metų konkurso dalyviams.


Registracija jau įpusėjo, tad visus norinčius sudalyvauti šių metų nacionaliniame atrankos etape kviečiame registruotis Konkurso svetainėje

Projektas dalinai finansuojamas LR kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybos   LTK_Logotipas500.png

Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos informacija
2017-02-16