Tarptautiniame kūrybinių industrijų konkurse Danijoje - Lietuvos atstovai

Šiais metais Lietuva pirmą kartą turės savo atstovą tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė” ("Creative Business Cup”) finale. Kūrybinių industrijų antreprenerių pasaulio čempionatu vadinamas renginys lapkričio viduryje vyks Danijos sostinėje Kopenhagoje. 

Pasak „Creative Business Cup“ konkurso organizatorių, kūrybinės industrijos – viena veržliausių ir sparčiausiai augančių verslo sričių. Nors pripažįstama, jog kūrybinės veiklos gali suteikti pridėtinę vertę ir tradicinėms pramonės šakoms, tačiau kūrybinių industrijų atstovai susiduria su didesniais verslo iššūkiais. Tarkim, investuotojai tokiam verslui taiko aukštesnės rizikos kriterijus, nors įvairios apžvalgos atskleidė, jog būtent kūrybinių industrijų atstovai operatyviau ir drąsiau reaguoja į pasikeitusią verslo aplinką ir priima nestandartinius sprendimus. Kita vertus, sėkmingam ir sparčiam gerų kūrybinių idėjų idėjų realizavimui kūrybininkams dažnai pritrūksta rinkodaros žinių, įgūdžių ir investuotojų dėmesio. 

DANIJA ĖMĖSI INICIATYVOS

2010 metais Danijoje pirmą kartą įvyko „Creative Business Cup“ konkursas, skirtas kūrybinių industrijų antreprenerių verslumo įgūdžių stiprinimui, įvertinimui ir tarptautiškumo skatinimui. Po dvejų metų nuspręsta organizuoti tarptautinį renginį. Pagal taisykles šalys išrenka nacionalinės atrankos nugalėtoją, kuris dalyvauja finaliniame etape. Konkursas kūrybinių industrijų antreprenerių pasaulio čempionatu vadinamas dėl gausaus dalyvių skaičiaus, įspūdingo prizinio fondo, specialios programos, kurioje dalyviai įvairiuose seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse turi galimybes pristatyti savo verslo idėjas ir užmegzti naudingų kontaktų su potencialiais investuotojais.     

2012 metais pirmąjį tarptautinį konkursą laimėjo Nyderlandų virtuali socialinė platforma „We Want Cinema“, kurioje galima išsirinkti pageidaujamą filmą ir jį pažiūrėti kino teatre per įvairias socialinių tinklų akcijas surinkus konkretų žiūrovų skaičių. 

2013 metais konkurse varžėsi jau 35 šalys, o nugalėjo projektas iš Kroatijos „Teddy the Guardian“. Pliušiniame žaisle sumontuoti davikliai gali matuoti sergančio vaiko temperatūrą, kraujospūdį, širdies ritmą ir šią informaciją persiųsti į gydytojų ar tėvų išmaniuosius įrenginius. 

LIETUVĄ ATSTOVAUS DIZAINAS

Šiemet dalyvių skaičius išaugo iki 60 šalių, o prie konkurso prisijungė ir Lietuva. Nacionalinę atranką organizavo Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija. Pasak Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorės Romos Survilienės, nugalėtojas buvo renkamas pagal tarptautinius vertinimo kriterijus, o didžiausias dėmesys buvo skiriamas pretendentų kūrybinėms kompetencijoms ir verslo potencialui bei galimybėms. 
Nacionalinės atrankos nugalėtoju tapo dizaino studija „March Design Studio“, kurianti stilingus ir inovatyvius dizaino produktus. Savo dizaino kūrinius ši studija parduoda visame pasaulyje –  nuo Prancūzijos, Italijos, Skandinavijos šalių iki Meksikos ir JAE.
„March Design Studio“ vadovė Eglė Opeikienė pažymi, jog „Creative Business Cup“ konkursas visų pirma, suteikia proga pasidalinti verslo patirtimi su kitų šalių jaunaisiais kūrėjais, atveria jiems visiškai naujas vystymo ir plėtros galimybes.


Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos informacija
2014-10-23