Konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ finalas!

Lapkričio 20-21 dienomis Kopenhagoje įvyko tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ (ang. Creative Business Cup) finalas. Konkurse dalyvavo atstovai iš 60 šalių, tarp kurių ir lietuviai „Showaround“. Šiais metais Lietuvą atstovavęs kūrybinis verslas siekia sujungti keliautojus ir vietinius miestų gyventojus, taip suteikdamas galimybę keliautojui kokybiškai pažinti nauja miestą ir atrasti turistams nežinomas vietas, o miestą aprodančiam žmogui užsidirbti papildomų pinigų.

Šiais metais konkursą nugalėjo Vokietijos kūrybinis verslas „Green City Solutions“. Šio projekto komanda siekia išspręsti miestų oro užterštumo problemą, pasiūlydama naujos kartos „miesto medį“ - architektūrinę konstrukciją, užpildytą itin efektyviai orą valančia augaline kultūra, kuri tiek mažina miesto oro užterštumą, tiek tarnauja kaip vizualus urbanistinės aplinkos dėmuo. Antroji vieta atiteko startuoliams iš Kinijos, konkurse pristačiusiems „Poputar“ išmaniąją gitarą, smarkiai palengvinančią mokymosi groti procesą. Trečiąją vietą laimėjo Izraelio komandos pristatytas „City Transformer“ - susiskleidžiančios mašinos prototipas, skirtas dideliems miestams ir padedantis spręsti automobilio parkavimo problemą.

Dalyviai rungėsi dėl įvairių prizų, tiek dėl 1-3 vietos bendroje konkurso įskaitoje, tiek dėl 8 atskirų sekcijų ir papildomo „Microsoft“ prizo:

I-os vietos nugalėtojui atiteko 15.000 EUR bei metų narystė „Stylus“, verta dar 18.000 EUR
II-os vietos nugalėtojui atiteko 5.000 EUR bei pusės metų narystė „Stylus“
III-ios vietos nugalėtojui atiteko 3.000 EUR bei pusės metų narystė „Stylus“

„ACE Creative Challenge“, „Kolding Mobility Challenge“, „Invio Experience Technology Challenge“, „Food Challenge“, „Health Challenge“, „Sustainable Living Challenge“ bei „Play & Learn Challenge“ papildomų sekcijų nugalėtojai pasidalino po 1.000 EUR ir buvo pakviesti dalyvauti sektorinėse mugėse, kur galės pristatyti savo projektus. Papildomą investicijoms skirtą konkursą „Investors Pitch“ laimėjo projekto „Lovia“ įkūrėja iš Suomijos, dalyvavusi ir Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos organizuotoje pasiruošimo finalui stovykloje, vykusioje Vilniuje š.m. spalio 7-9 dienomis. 

Nacionalinę konkurso atranką Lietuvoje vykdė Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija kartu su partneriais „Versli Lietuva“, „ISM Inovacijų bazė“ Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos marketingo asociacija. Projekto rėmėjai - LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos apie konkursą ir jo nugalėtojus ieškokite renginio puslapyje.Projektą dalinai finansavo LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba   LTK_Logotipas500.pngNacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos informacija

2016-11-22