„Baltic Art/mosphere“ kūrybinės dirbtuvės

Rugsėjo 21 ir 28 dienomis Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija pakvietė vyresniųjų klasių moksleivius diskutuoti apie ekologines problemas remiantis meno ir mokslo įrankiais. Dvi dienas trukusiose kūrybinėse dirbtuvėse VGTU inžinerijos licėjaus moksleiviai atliko cheminius bandymus ir kūrė komiksus.

Pirmąją susitikimų dieną chemijos mokslų daktarė Renata Česūnienė drauge su projekto dalyviais aptarė aktualiausias ekologines problemas – rūgščius lietus, šiltnamio efektą, šiukšlinimą, Ozono skylę ir oro taršą. Problemų aptarimą lydėjo cheminiai bandymai su helio dujomis bei tirpalais. Vėliau dalyviai turėjo galimybę diskusijos metu aptartas ekologines problemas perteikti komiksuose, kuriuos kurti jiems padėjo menininkė Miglė Anušauskaitė.

Antrąją kūrybinių dirbtuvių dieną dr. R. Česūnienė su moksleiviais gilinosi į vandens taršos problematiką bei atliko bandymus su Vilnelės vandeniu, tiriant jo rūgštingumą. Meninėje kūrybinių dirbtuvių dalyje M. Anušauskaitė supažindino jaunuolius su komiksų kūrimo specifika, kartu kūrė personažus ir istorijas.

Mokslo ir meno ryšys šiose kūrybinėse dirbtuvėse skatino jaunuolius naujai ir kūrybiškai pažvelgti į aplinkosaugos problemas. Susidūrę su minėtomis problemomis realioje aplinkoje, išanalizavę jas per mokslo prizmę ir perteikę jas naudodami meno prieigą, moksleiviai iš naujo pergalvojo juos supantį pasaulį bei žmonių santykį su gamta.

„Ši forma patraukli tuo, kad mokiniai eksperimentavo, klausėsi rimtų sudėtingų temų, o tuo pačiu atsipalaidavo ir paišė, kurė linksmus komiksus, - sakė dr. R. Česūnienė. – Manau tai labai kūrybiškas problemos sprendimo būdas, ypač svabus ugdant kūrybiškumą. Taip pat tai puikus būdas sudominti, įtraukti ir priversti susimąstyti ar jiems svarbios ekologinės problemos ar jie saugos gamtą.“

Šios kūrybinės dirbtuvės – metus trunkančio tarptautinio šešių Baltijos jūros regiono šalių projekto “Baltic Art/mosphere” dalis, kurio pagrindinis tikslas – sąmoningų bei ekologiškai atsakingų piliečių ugdymas. Švedijos instituto finansuojamas projektas vienija mokslininkus ir menininkus, kurie drauge ieško kūrybiškų būdų, kaip supažindinti jaunuolius su  aplinkosauginėmis problemomis. Projekto kūrybinės dirbtuvės vyko Gdanske, Taline, Rygoje, Liepojoje, Kaliningrade, Goteburge ir Vilniuje.

Projekto organizatorius – TILLT, projekto organizatorius Lietuvoje – Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija, mokslinis projekto partneris – Meno ir mokslo laboratorija.


P1010093.JPG P1010106.JPG

P1010112.JPG  P1010140.JPG
 

P1010173.JPG P1010188.JPG 

P1010190.JPG P1010205.JPG


Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos ir Meno ir mokslo laboratorijos informacija

2016-09-29