Kūrybinių industrijų finansavimo forumas Taline

Šiaurės ministrų tarybos biuras Estijoje kartu su „Creative Estonia“, Suomijos institutu ir Olandijos ambasada Taline 2015 m. rugsėjo 8 d. organizavo forumą „Ar investavimas į kūrybines industrijas yra lošimas?“, kuriame buvo aptartos įvairios kūrybinių industrijų sektoriaus finansavimo galimybės.

Pagrindiniu trukdžiu šio sektoriaus vystymuisi Šiaurės ir Baltijos šalyse tampa nepakankamas finansavimas bei kūrybos sektoriuje dirbančių žmonių verslo patirties ir žinių stoka. Forume diskutuota, kaip pradedantys kūrybininkai gali sumaniai pritraukti investicijas ir kaip supažindinti visuomenę su kūrybinių industrijų poreikiais kuriant naujus produktus. Siekta atsakyti į svarbiausius klausimus - kaip tobulinti produkto kūrimo procesą, kaip padidinti inovacijų bei eksporto mastą kūrybiniame sektoriuje radus naujų finansavimo galimybių.

Forume aptartos įvairios finansavimo galimybės, pradedant nuo asmeninės investicijos - santaupų, draugų ir šeimos pagalbos, valstybės paramos, kreipimosi į bankus ar kredito unijas ir baigiant tiesioginiais investuotojais, taip pat nagrinėti skirtingų finansinės pagalbos šaltinių privalumai ir trūkumai. 


Forumo programa „Is Investment in Creative Industries Gambling?“    Joost Heinsius (Nyderlandai) pranešimas „Don't believe the hype“


Daugiau forumo pranešimų:
http://www.norden.ee/en/creative-industries/presentations


Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos informacija
2015-09-10